• Tvorivé dielne

• Vďaka pani Márii Habajovej deti absolvovali krásne tvorivé dielne, vyrábali sme mydielka. A výsledok? Posúďte sami, skvelé výsledky našej spoločnej práce. Ďakujeme Mária Habajová !

• Výrobky z hliny

• Výrobky z hliny tvoria neoddeliteľnú súčasť práce výtvarného odboru umeleckej školy. Tieto misky sú živým príkladom pestrej umeleckej tvorby našich žiakov pod vedením pani učiteľky Magdaléna Hudzíková. Ďakujeme !

• Umelecké diela dospelých

• Umelecká škola sa môže pochváliť prekrásnymi umeleckými dielami našich dospelých študentov. Vytvorili pod vedením pani učiteľky Mgr. Magdalény Pemčákovej tieto umelecké skvosty za čo im patrí obdiv a poďakovanie. Prajeme veľa ďalších tvorivých výtvarných inšpirácií.

• Pozývame na Valentínsky koncert najmenších žiakov Spojenej školy Mierova organizačnej zložky ZUŠ. Tešíme sa už dnes na vašu hojnú účasť. Prajeme príjemný umelecký zážitok !

• Organový koncert v Smižanoch

• V nedeľu 20. januára sa žiaci organovej triedy Petra Čapó zúčastnili na verejnom organovom koncerte v rímskokatolíckom kostole v Smižanoch. Vzájomná spolupráca sa zároveň uskutočnila aj s katedrou hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a vystúpil študent z organovej triedy Davida di Fiore. Ďakujeme za krásnu prezentáciu Spojenej školy vo Svite: Kristián Mačák, Peter Klinga, Vladimír Porada, Marek Matava, Jakub Zemjanek. Aj prítomní poslucháči tlmočili umeleckú hodnotu koncertu a kvalitnú interpretáciu jednotlivých organistov. Prajeme veľa chuti, sily a trpezlivosti do ďalšej práce.

• Anjel vianoc 2018

• Zúčastnili sme sa súťaže Anjel vianoc 2018. Mária Bednárová získala čestné uznanie, blahoželáme !

• Šťastný nový rok 2019

• Milým našim kolegom, žiakom, rodičom a všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme šťastný nový rok 2019. V novom roku hojnosť zdravia, šťastia, Božieho požehnania, lásky a vzájomného porozumenia. V neposlednom rade chuť rozvíjať talenty a prostredníctvom umeni, vzájomného rešpektu a porozumenia pretvárať srdcia ku krásnu.

Adam Kačmarák, 16 rokov

• Vystúpenie pre dôchodcov z Materskej školy Svit

• Krásne predvianočné vystúpenie sme absolvovali z Materskej škole Mierova vo Svite pri príležitosti stretnutia dôchodcov - bývalých zamestnancov Materskej školy. Sme radi, že sme mohli predniesť pekný umelecký program v podaní našich žiakov: Lesia Sobotová, zobcová flauta, Adam Kačmarák, gitara, Adam Pjaták, gitara, Blažena Gáborová, gitara z triedy pánov učiteľov: Mateja Kovalčíka a Jozefa Čubana. Veľmi sme sa potešili aj prítomnosti pani primátorky mesta Svit Ing. Dáši Vojsovičovej.

Prajeme požehnané, šťastné a veselé prežitie vianočných sviatkov všetkým našim žiakom, pedagógom, rodičom, podporovateľom, mestu Svit na čele s pani primátorkou, milým našim kolegom a žiakom v okolitých škôl.

• Tvorivé dielne s Máriou Habajovou

• Týždeň v ktorom slávime sviatok sv. Mikuláša sme vyrábali krásne darčeky. Tieto malé umelecké dielka majú mnohostranné využitie a to nielen ako mydielka, ale aj ako vôňa do šatníka, na umývanie a ako potešenie pre každé oko. Ďakujeme pani Márii Habajovej za ochotu a materinský prístup k našim žiakom a zároveň ďakujeme všetkým našim milým žiakom za účasť a usilovnosť na tvorivých dielňach.

• Tvorivé dielne - výroba mydielok

• Máme pred sebou opäť jedno krásne umelecké podujatie. Pozývame všetkých žiakov na tvorivé dielne s Máriou Habajovou, kde si spoločne vyrobíme prekrásne darčeky pod vianočný stromček. Všetci ste srdečne pozvaní a vítaní.

• Verejný koncert Spojenej školy Mierova ZUŠ

• Dovoľujeme si vás pozvať na verejný koncert žiakov, pedagógov a hostí Spojenej školy Mierova organizačnej zložky ZUŠ, ktorý sa uskutoční v utorok 27.11.2018 o 17:00 h. v obradnej sieni Domu kultúry vo Svite. V programe sa predstavia žiaci hudobného a výtvarného odboru. Pripravili pre vás pestrú paletu krásnych umeleckých diel a všetci ste srdečne pozvaní a vítaní. Teším sa na vašu účasť a podporu.

• Anjel vianoc 2018

• Tatranská galéria v Poprade vyhlásila tradičnú predvianočnú výtvarnú súťaž Anjel vianoc 2018 pre materské, špeciálne, umelecké, základné a stredné školy, na ktorej žiaci prezentujú talent a výtvarnú zručnosť. Spojená škola Základná umelecká škola zaslala tiež svoje práce a umelecké diela. Žiaci vyhotovili anjelov v rôznych tvaroch a farbách. Držíme prsty, aby sa nám v súťaži darilo uspieť čo najlepšie !

V súťaži Anjel vianoc získala žiačka Mária Bednárová, 7 rokov v kategórii ZUŠ čestné uznanie !