• Úspech na krajskom kole Hviezdoslavov Kubín

• Vynikajúci úspech divadelníkov Škola Mierová Svit pod vedením výbornej pani učiteľky a režisérky Eriky Džurňak Jašovej na 70. ročníku krajskej postupovej sútaže a prehliadky v prednese poézie a prózy v kategórií tvorby recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých "Hviezdoslavov Kubín" v Prešove.

Divadelný súbor Osoby z javiska našej školy si odnášajú skvelé čestné uznanie.

Srdečne blahoželáme žiakom a pani učiteľke Erike a do ďalšej práce prajeme veľa tvorivých úspechov a elánu.

• Vyhodnotenie výtvarnej súťaže "Vesmír očami detí" - okresné kolo.

• Vynikajúci úspech zaznamenali žiaci výtvarného odboru Škola Mierová Svit pod vedením pani učiteľky Martina Dikantová. S celkovým počtom 808 prihlásených prác si žiaci naše školy odnášajú vynikajúce ocenenia:

Víťazi okresného kola: Olívia Chudíková, Megane Cerchiaro, Anna Rybárová, Liam Fečunda - práce sú zároveň vystavené v expozičnej časti planetária v Prešove.

Do celoslovenského kola postupujú výtvarné práce žiakov: Melisa Mička a Patrik Klein. Oceneným žiakom a ich pani učiteľke srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších tvorivých síl.

• Vynikajúce umiestnenie na medzinárodnej organovej súťaži.

Vladimír Porada - 1. MIESTO v I. kategórii

Výkon organistov posudzovala medzinárodná odborná porota:

prof. Michael Matthes (Organiste of St. Germain l´Auxerrois, Paris, profesor National Conservatory, Troyes, Francúzsko

prof. Jaroslav Tuma (Akademie umenia Praha, Česko)

Mgr. art. David di Fiore (profesor Katolícka univerzita v Ružomberku)

BLAHOŽELÁME VLADIMÍROVI PORADOVI a jeho pánovi učiteľovi PETROVI ČAPÓ za vynikajúce umiestnenie a skvelú reprezentáciu školy na medzinárodnej pôde.

• Vynikajúce umiestnenie na medzinárodnej speváckej súťaži.

• Zúčastnili sme sa medzinárodnej súťaže v sólovom speve "Študentská umelecká činnosť 2024" na pôde katedry hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Talentované speváčky pod vedením p. uč. Jany Kočanovej prinášajú zo súťaže výborné výsledky a ocenenia:

Alexandra Chovanová - 2. MIESTO v I. kategórii

Lívia Ivanová - 3. MIESTO v I. kategórii

Natália Kalatová - bez umiestnenie avšak s pochvalou medzinárodnej odbornej poroty.

Našim žiačkám, pani učiteľke JANE KOČANOVEJ a korepetítorovi P. Čapó srdečne ďakujeme a blahoželáme.

• Výnimočný úspech

• Výnimočný úspech - výnimočného divadelného súboru "Osoby z javiska" na "Rozprávkovom Stropkove" - krajskej súťažnej prehliadke dramatickej tvorivosti ZLATÉ PÁSMO S NÁVRHOM NA POSTUP DO CELOSLOVENSKÉHO KOLA.

Srdečne blahoželáme pani učiteľke Erike Džurňak Jašovej a talentovaným divadelníkom zo ZUŠ Mierová Svit.

• Príprava na organovú súťaž

• Úspešný organový koncert sme v nedeľu zavŕšili prípravou na medzinárodnú organovú súťaž ŠUČ 2024 na katedre hudby PF KU v Ružomberku. Zajtra 23.4.2024 myslite na našich organistov, aby boli čo najúspešnejší na súťaži a aby sa im darilo. Sme pripravení prezentovať našu Škola Mierová Svit, svoje umenie, našu intenzívnu prípravu aj na akademickej pôde a pred odbornou verejnosťou.

• Organový koncert v Liptovskom Michale.

• Študent organovej triedy Škola Mierová Svit Petra Čapó Vladimír Porada so svojim učiteľom absolvovali organový koncert v kostole v Liptovskom Michale za prítomnosti mnohých poslucháčov a pripravili pekný a hodnotný umelecký zážitok, ďakujeme za prezentáciu našej školy a organového umenia.

• Spoločný koncert

• ZUŠ Tatranská Lomnica organizovala spoločný koncert dňa 11. apríla 2024 o 16:00 h. v Podlese v spolupráci so ZUŠ Vysoké Mýto a ZUŠ Spojená škola Mierová Svit, na ktorom sa predstavil aj študent klavírnej triedy Petra Čapó Sebastián Buch s klavírnym programom. Sme radi, že sme mohli prispieť do spoločnej spolupráce a ku krásnym spoločným umeleckým výkonom.

• Úspech v okresnom kole - Hviezdoslavov Kubín

• V pondelok 8. apríla 2024 sa v Podtatranskej knižnici v Poprade konalo okresné kolo postupovej súťaže v umeleckom prednese prózy a poézie.

Naše dievčatá, ktoré naň postúpili z obvodného kola sa vo veľkej konkurencii nestratili a vo všetkých kategóriách obsadili víťazné stupienky.

Sonička Andrašová – 2. miesto (I. kategória, próza)

Elenka Lučivjanská – 3. miesto (II. kategória, poézia)

Majka Galková – 2. miesto  (III. kategória, poézia)

Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Naše poďakovanie patrí tiež Mgr. Erika Džurňak Jašová za výborne odvedenú prácu a kvalitnú prípravu.