• Triedny koncert

• Dňa 19. decembra 2023 sa uskutočnil v obradnej sieni v Dome kultúry vo Svite triedny vianočný koncert žiakov z tried p.uč. Mateja Kovalčíka a p.uč. Jozefa Čubana. V pestrej palete hudby odzneli umelecké diela pod rukami šikovných žiakov. Ďakujeme za krásny umelecký zážitok a prajeme všetkým krásne, pokojné a požehnané vianočné sviatky.

• Vítanie sv. Mikuláša

• Z vystúpenia našich šikovných žiakov na minitrhoch vo Svite a pri vítaní sv. Mikuláša pred Domom kultúry vo Svite.

Svojim vystúpením spríjemnili predvianočný čas. Ďakujeme.

• Koncert v hoteli Lomnica.

• Predvianočný koncert v hoteli Lomnica v Tatranskej Lomnici.

Na pozvanie vedenia hotela Lomnica žiaci Škola Mierová Svit ZUŠ absolvovali predvianočný koncert a spríjemnili už skoro vianočnú atmosféru prítomným poslucháčom. V hodinovom programe zazneli skladby pre klavír, spev, účinkovala školská kapela a komorný zbor.

Ďakujeme našim účinkujúcim a ich pedagógom za spríjemnenie predvianočnej atmosféry a skvelú propagáciu školy.

• Prehliadka mladých organistov.

• Študenti organovej triedy Petra Čapó sa zúčastnili prehliadky mladých slovenských organistov na Konzervatóriu v Košiciach. Absolvovali odbornú organologickú prednášku a zúčastnili sa na koncerte študentov organovej hry na Konzervatóriu v Banskej Bystrici a na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Prezreli si premonštrátsky chrám a Dóm sv. Alžbety, kde si zahrali aj na organoch. Záver dňa patril prehliadke, odbornému výkladu a hry na koncertnom trojmanuálovom mechanickom organe v koncertnej sieni košického Konzervatória.