• Výtvarný odbor - vyučuje Mgr. Magdaléna Pemčáková

• Výtvarný odbor zahŕňa disciplíny

a) plošné - kreslenie, maľovanie, grafika, fotografia, 2D dizajn

b) priestorové - modelovanie, skulptúra, objekt, 3D dizajn, architektúra

c) intermediálne - kombinácia médií, inštalácia

d) akčné - performancia, happening, sociálna plastika

e) multimediálne - video, elektronické médiá, zvukové umenie,

Primerane veku prevažne formou výtvarnej interpretácie, galerijnej animácie a neskôr aj štúdia odborných časopisov, literatúry je žiakom sprístupňované historické i novodobé umenie. Tieto disciplíny sa v rámci vyučovania prelínajú a dopĺňajú. Žiakovi je počas celého obdobia štúdia umožnené poznať celú šírku výtvarných disciplín a postupne sa profilovať podľa svojho nadania a záujmu.

Skupinou hlavných predmetov sú v prípravnom štúdiu tieto výtvarné činnosti:

- kreslenie, maľovanie, modelovanie

Skupinou hlavných predmetov sú v prvej a druhej časti prvého stupňa základného štúdia tieto výtvarné činnosti:

- kreslenie, maľovanie, grafika, fotografia, dizajn, priestorové vytváranie, modelovanie, intermediálna a multimediálna tvorba

Každý stupeň umeleckého štúdia vo výtvarnom odbore je ukončený verejnou prezentáciou - vernisážou prác.