• Hudobný odbor

•

Žiaci a študenti môžu v organizačnej zložke Základná umelecká škola - Spojenej školy Mierová 134 Svit študovať v hudobnom odbore tieto študijné zamerania:

- hra na klavíri, štvorručná hra na klavíri - vyučuje p.uč. Edita Rydlová, Mgr. Judita Ondyová, DiS. art., Mgr.. Lýdia Husárová, DiS. art., Mgr. Peter Čapó, DiS. art.

- hra na keyboarde - vyučuje Mgr. Jozef Štrbka, Lukáš Rác, Mgr. Peter Čapó, DiS. art.

- hra na organe, cirkevná a chrámová hudba - vyučuje p. uč. Mgr. Peter Čapó, DiS. art.

- hra na akordeóne - vyučuje p. uč. Mgr. Jozef Štrbka

- hra na husliach - vyučuje p. uč. Lukáš Rác

- sólový spev, komorný spev, spevácky zbor - vyučuje p. uč. Jana Kočanová, Mgr. Andrea Marchynová, DiS. art.

- hra na zobcových flautách - sopránovej, altovej, tenorovej, basovej - vyučuje p. uč. Matej Kovalčík, DiS. art.

- hra na klarinete - vyučuje p. uč. Matej Kovalčík, DiS. art.

- hra na fagote - vyučuje p. uč. Matej Kovalčík, DiS. art.

- hra na bicích nástrojoch, školská kapela - vyučuje p. uč. Matej Kovalčík, DiS. art.

- ľudová hudba, orchester hudobných nástrojov - vyučuje p. uč. Lukáš Rác, Mgr. Jozef Štrbka, DiS. art.

- hra na gitare - vyučuje p. uč. Mgr. art. Jozef Čuban, DiS. art., p. uč. Matej Kovalčík, DiS. art., Mgr. Tomáš Priputen, DiS. art.

- dirigovanie, improvizácia, náuka o organe - vyučuje p. uč. Mgr. Peter Čapó, DiS. art.

Nadobudnuté vedomosti a zručnosti môžu žiaci využiť aj na účinkovanie v rôznych komorných telesách školy:

- sláčikovom orchestri,

- školskej kapele,

- súbor bicích nástrojov

- detskom speváckom zbore

- dychovom orchestri školy a dychovej hudbe Sviťanka

Do budúcna pripravujeme rozšírenie štúdia o:

- hru na priečnej flaute,

- hru na violončele,

- hra na trúbke,