• Umelecký profil

• Mgr. Peter Čapó, diplomovaný umelec

organista, klavirista, pedagóg, dirigent a korepetítor

Umelecký profil:

Ľudová škola umenia vo Svite absolvent štúdia v hre na klavíri a v hre na zobcovej flaute.

Štátne Konzervatórium v Košiciach (1997 - 2003) - absolutórium v odbore cirkevná hudba (koncertný organ Mgr. art. Emília Dzemjanová art. D,  dirigovanie – Dr. Ján Drietomský, druhý odbor: hra na klavíri - doc. MgA. Ludmila Kojanová, art. D)

Katolícka univerzita v Ružomberku – Pedagogická fakulta – katedra hudobného umenia – magisterské štúdium v odbore učiteľstvo odborných umeleckých predmetov so zameraním hra na organe - Mgr. art. Stanislav Šurin, David di Fiore - Master of Music (USA)

I. atestácia - Téma záverečnej práce - Vyučovanie predmetu hra na organe v podmienkach ZUŠ

II. atestácia - Téma záverečnej práce - Vplyv aktivizujúcich metód na rozvoj technických zručností žiakov ZUŠ v hre na organe

Funkčné vzdelávanie - Hodnotenie pedagogických zamestnancov v podmienkach ZUŠ

2. miesto v hre na organe Študentská umelecká činnosť – medzinárodná súťaž organistov na pôde Katolíckej univerzity v RK

Majstrovské kurzy v hre na organe

Majstrovský kurz - interpretácia organových diel Johanna Sebastiana Bacha pod vedením prof. Hansa Trummera pod záštitou Katolíckej univerzity v Ružomberku

Stredoeurópska hudobná akadémia MEMA 2009 Poprad - majstrovské kurzy - poučená interpretácia európskeho kultúrneho dedičstva - čembalo - dejiny interpretácie a materiály pre hru basso continuo - Peter Guľas.

Majstrovský kurz - interpretácia organových diel obdobia romantizmu - David di Fiore, Master of Music.

Majstrovský kurz 2013 - zameraný na interpretáciu diel francúzskych organových majstrov pod vedením francúzskeho organistu Thierry Escaicha, titulárneho organistu Kostola Saint-Étienne-du-Mont v Paríži v Slovenskej filharmónii Bratislava.

Umelecké aktivity

Spojená škola Mierova Svit – Základná umelecká škola - zástupca riaditeľa ZUŠ (vyučuje hru na organe, klavíri, spev)

Základná umelecká škola Štefániková v Poprade – pedagóg hry na organe, klavíri.

Koncertný organista - organové recitály a festivaly v rôznych mestách Slovenska, v Čechách a Poľsku.

Liturgický organista vo farnosti Svit, Poprad.

Dirigent a umelecký vedúci Miešaného speváckeho zboru Laudamus – liturgická a koncertná činnosť.

Slovenský spevácky zbor Adoremus Vráble - tenor.

Umelecké spolupráce

Tatrańska orkiestra klimatyczna Zakopane - dirigenta Agnieszka Kreiner –http://klimatorkiestra.pl -  ako dirigent a interpret v hre na organe

Miešané spevácke zbory partnerských miest mesta Svit - Česká Třebová - zbor Bendl, Knurów - Slavica Musa

Husľový orchester "Tereza a jej deti" - umelecká vedúca Mgr.art. Terézia Novotná