• Ponuka štúdia v ZUŠ Mierová Svit

• Žiaci a študenti môžu v organizačnej zložke Základná umelecká škola - Spojenej školy Mierová 134 Svit študovať v štyroch umeleckých odboroch a študijných zameraniach:

- hudobnom odbore - hra na klavíri, hra na keyboarde, hra na organe, hra na akordeóne, hra na husliach, sólový spev, hra na zobcových flautách, hra na klarinete, hra na fagote, hra na gitare, hra na priečnej flaute a plechových dychových nástrojoch.

Žiaci a študenti sa môžu  zapájať do účinkovania v komorných telesách školy - sláčikovom a dychovom orchestri, školskej kapele, speváckom zbore. Zúčastňujeme sa umeleckých súťaží v hre na hudobný nástroj.

- výtvarnom odbore - kresba, maľba, grafika, dekoratívne činnosti, priestoroé vytváranie, modelovanie z plastelíny a hliny - práca na hrnčiarskom kruhu s vypaľovaním výrobkov, práca s fotografiou a videom.

Samozrejmosťou pri umeleckom vzdelávaní vo výtvarnom odbore je účasť žiakov na výstavách a vernisážach prác a výrobkov a zároveň účasť na umeleckých súťažiach.

- tanečnom odbore - kreatívny tanec, ľudový tanec, klasický tanec, tanečná príprava, tanečná prax, jazzový tanec, moderný tanec

- literárno-dramatickom odbore - prípravná dramatická výchova, dramatická príprava, dramatika a slovesnosť, pohyb, prednes, práca v súbore

Súčasťou vzdelávania je účinkovanie počas verejných koncertov školy a samostatných tanečných predstavení a súťaží.

Žiakov a študentov školy pripravujeme aj na štúdium na vyšších umeleckých školách - konzervatóriách, pedagogických fakultách a vysokých umeleckých školách.